Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 07.07.2025, 20:23

Сайт вчителя початкових класів Кам'янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білійчук Анастасії Іллівни

Категорії розділу
Нормативно-правова база [21]
Конспекти уроків [6]
Презентації [8]
Навчальні фільми [2]
Виховні та позашкільні заходи [4]
Матеріали для самоосвіти [5]
Посібники, література для вчителів, учнів, батьків [0]
Наочність [2]
Обдаровані діти [4]
Календарні плани [7]
Контрольні та перевірочні роботи [2]
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична скарбничка

Головна » Файли » Конспекти уроків

Повторити вивчене про частини мови: іменник, прикметник, дієслово.
25.07.2016, 21:19
Тема: Повторити вивчене про частини мови:  іменник, прикметник, дієслово.
 

Мета: формувати вміння розпізнавати частини мови; правильно вживати їх у
           мовленні; розвивати творчі здібності, самостійність, зв’язне мовлення,
           спостережливість; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати
           любов до навколишнього середовища, бережливе ставлення до природи
           та свого здоров’я.
 
Обладнання: ілюстрації про ліс, індивідуальні картки, «куб», схема сенкана,
                     маски Весни, Бука, схеми слів, позначення Іменника, Прикметника,
                     Дієслова.
Тип уроку: узагальнення знань, умінь і навичок.
 
Хід уроку
  1. Організація класу.
1.1.Привітання
     - Доброго дня - мовим за звичаєм.
     - Доброго дня – кожному зичимо
     - Доброго дня – усім вам бажаємо.
     - Щастя, здоров’я і настрою гарного.
 
  1. Девіз уроку
  • Щоб урок пройшов немарно працювати треба гарно.
Треба бути:
 
У – уважними
Р – розумними
О – організованими
К – кмітливими
  1. Загадки
  • Сьогодні на уроці присутні гості з якими ми працювали цілий рік
і я побачу, як ви подружилися і порозумілися.
 - А які гості – відгадайте загадки
 
Іменник:
       Всі предмети називаю
       Навіть рід свій власний маю.
       На питання хто? і що?
       Залюбки відповідаю.
       Хто? зайчисько.
       Що? Вареник.
       Здогадались? Я - …
 
 Прикметник:
Називаю я ознаки
Все я знаю про предмет
Липовий, смачний, солодкий
Здогадалися – це мед
А про всі мої прикмети
Розповім вам я - …
 
Дієслово:
Знаю точно хто що робить,
Що робитиме й робив:
Спить дідусь
Приїде родич,
А Сашко вікно розбив.
Різні дії називаю.
Я така частина мови
Кожен учень мене знає
Називаюсь …
 
  • Отже, іменник, прикметник, дієслово це – частини мови
 
  1. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні на уроці повторимо вивчене про відгадані частини мови.
 
  1. План уроку.
  • Будемо працювати за таким планом
      зустріч
              загадки
                стратегія
     прикмети
  каліграфинка
              інсценівка
         правила
               малюнок
             слова
       інтер вправа
              висновки
  1. Мотивація навчання.
2.1. Стратегія «Кубування»
Завітав сьогодні в клас
На урок знову до нас
Кубик, діти, не простий
Кубик, діти, чарівний.
Він доріжку прокладає,
Знання ваші перевіряє.
  • Увага! Аналізуємо завдання «Чарівного кубика»
    1. Частина мови.
    2. Що означає?
    3. На які питання відповідає?
    4. Яким членом речення виступає.
    5. За чим змінюється?
2.2 Робота в зошитах.

- А зараз відкрийте зошити, запишіть число.
- Місяць травень ліс одягає – літа в гості чекає.
   16 травня – Тимофія. Якщо сонячно і тепло – то така погода
    буде до кінця місяця
  • Сьогодні у нас особливий урок краси. Проведемо його мандруючи
лісовими стежками
  • Отже ми знаходимось на лісовій галявині. Запишемо каліграфічну
хвилинку
     Лл лі іс ліс ліс
  • Яка частина мови слово ліс?
  • Підібрати спільнокореневі. Виділіть корінь.
  • Доберіть до слова ліс прикметники, дієслова
  • Ліс – це частина живої природи. Народна мудрість говорить:
весною звеселяє, влітку прохолоду дає, восени годує, взимку жар дарує
 
  • Записати прислів’я, знайти і підкреслити дієслова, визначити час.
 
2.3. Робота з підручником.
 - Але часто люди завдають шкоди лісу. Про це ми дізнаємось з
    Вправи 255 (списати останній абзац)
 
2.4. Правила поводження в природі.
       - У лісі ви повинні дотримуватись таких правил.
       1. У лісі навесні не галасувати, щоб не злякати пташок, які висиджують
            пташенят.
       2. Не руйнувати мурашників.
       3. Не ловити метеликів.
       4. Не рвати багато квітів.
       5. Не гратися з сірниками, запальничками, петардами.
       6. Не розпалювати вогнищ.
 
2.5. Інцсенівка.
       - А зараз ми побачимо, що відбувається на лісовій галявині.
       Ведуча: Сіла на хмаринку
                     Юна, осяйна
                     І на Буковину
                     Їхала Весна.
                     Дарувала барви
                     З щедрої руки
                     Поливала трави,
                     Сіяла квітки.
 
Весна: Гнізда – для пташок,
            Нірки – для звіряток.
            Кожному житло
            Їжу і достаток
 
Ведуча: Зупинилась в лісі
              Де Бучок зростав
              Біля тата – Бука
              Гіллям колихав.
 
Весна: Ой! Який великий!
            Так за рік підріс.
            Такий гарний! Гарний!
            Буковий наш ліс.
 
Хлопчик – Бук: Так. За рік я виріс.
                          Веснонько чекай!
                          Обдивись навколо
                           Буковинський край.
                           Школярі – хлоп’ята
                           Часто ходять в ліс
                            Нас, малі деревця
                            Доглядають скрізь.
               (всі сідають)
 
 Спасибі людям, що зростають ліс:
 Високі буки, верби та калину
 Природу, друзі, треба берегти.
 Любити треба нашу Буковину.
  •  Дякуємо тобі. Ми будемо виконувати всі твої поради.
  1. Фізхвилинка – гра «Не помились»
 Визначити частини мови.
  • Називай слова: Іменники – встають хлопчики,
                                Прикметники – встають дівчатка,
                                Дієслова – всі сидять і плескають в долоні.
Ліс, весняний, бук, посадили, сонце, зійшло, яскраве, галявина, лісова,
джерело, дзвенить, небо, синє, голубе.
  1. Закріплення вивченого про частини мови
  • Для вас, хлопчик – Бук залишив завдання.
4.1. Робота в групах.
       - Зафарбувати частини мови.
        1 ряд – іменники в червоний
        2 ряд – прикметники зеленим
        3 ряд – дієслова синім.
        (робота з картками)
  1. Гра «Придумай слово за підказкою»
       іменник. одн. ч.р.  іст. заг. (хлопчик)
       іменник. одн.  ж.р. іст. власн (Катерина)
       іменник. мн. іст. заг. (коні)
       прикм. ч.р. (гарний)
       прикм. мн. (сині)
       прикм. с.р. (гарне)
       дієсл. Т.ч. (пише)
       дієсл. Мин.ч. (намалював)
  1. Інтерактивна вправа. Сенкан.
  • Зелений ліс – це дивна казка
  • Там соловей щебече навесні
  • Там гріє квіти сонечкова ласка.
  • І линуть найчарівніші пісні.
 -  Давайте, складемо сенкан зі словом ліс, використовуючи вивчені частини мови.
 
        Ліс.
Освіжає, холодить.
Зелений, гарний, весняний.
Я люблю ліс.
Багатство, достаток, краса, здоров’я.
  1. Підсумок уроку.
5.1 Робота в парах. Гра «З’єднай слова»
      З’єднати іменники з прикметниками.
 
повітря          українська
ліс                  лісова
гриб               буковий
галявина        їстівний
мова               свіже   

5.2. Суперечка частин мови.
Учитель: До нас у клас сьогодні
                Частини мови завітали
                І стоячи всі троє
                Враз сперечатись стали.
 
Іменник: Я голова у мові, всі мають імена
                Тут вчителі, це учні, там небо,тут земля.
                А ви хто, хто ви без мене?
                Без мене ви ніхто.
 
Прикметник: Але ж сумні без мене,
                       Сумні та одинокі.
                       Якщо вікно – то світле,
                       А третій клас привітний.
                       А вчителі – усміхнені
                       Бажають знань усім.
 
Дієслово: Мене ви геть забули?
                 Про мене ви не чули?
                 Я слово те, що діє,
                 Що плаче і радіє,
                 Всміхається і мріє.
 
Іменник: Це парта, зошит, книжка,
                Василь, Іван, Ілля,
                Марійка, Катя, Саша багато і одна.
 
Прикметник: Земля – ласкава, люба, рідна,
                       А сонце щире, золоте,
                       А небо лагідне, погідне,
                       Життя прекрасне і ясне.
 
Дієслово: Дієслово – слово діє,
                 Вірить, любить і жаліє,
                 Не злословить, не лукавить
                 Серця ближнього не ранить
 
Учитель: Світліше в класі стало
                Від гарних слів таких
                Неначе диво калинове
                Потрібні всі частини в українській мові
 
Частини мови: Завдяки частинам мови
                          Звучить українське слово
                          Розвивається і квітне
                          Слово любе! Слово рідне!
 
  1. Заключне слово вчителя
  • Ось і закінчилася ще одна подорож у світ природи, що є дуже
щедрою до нас. Шануймо і бережімо травинку і кущик, деревце
і квіточку, пташку і метелика, всю землю на якій живемо.
 
6.1.Домашнє завдання.
Вправа 257
  • На згадку про наш урок хлопчик – Бук подарує вам ці калинові
сопілки – символ радості та довголіття.
 -    Дякую всім за гарну роботу.
 
                
Категорія: Конспекти уроків | Додав: nastya_biliychyk
Переглядів: 863 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Цікаві вислови
Календар
tКалендар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2025
uCoz