Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 11.07.2025, 03:38

Сайт вчителя початкових класів Кам'янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білійчук Анастасії Іллівни

Категорії розділу
Нормативно-правова база [21]
Конспекти уроків [6]
Презентації [8]
Навчальні фільми [2]
Виховні та позашкільні заходи [4]
Матеріали для самоосвіти [5]
Посібники, література для вчителів, учнів, батьків [0]
Наочність [2]
Обдаровані діти [4]
Календарні плани [7]
Контрольні та перевірочні роботи [2]
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична скарбничка

Головна » Файли » Конспекти уроків

Урок природознавства у 3 класі "Гриби їстівні та отруйні"
17.02.2016, 23:22
Тема: Гриби їстівні та отруйні
Мета: розширити і систематизувати знання учнів про їстівні та отруйні гриби; формувати уявлення про роль грибів у житті рослин і тварин лісу; розширювати світогляд учнів; виховувати екологічну культуру.
Обладнання: ПК; плазмовий екран; таблиця «Гриби їстівні та отруйні»; ілюстрації грибів; пазли; тестові завдання; пам’ятки грибника.

                                                                                          Хід уроку
I. Організаційний момент
1. Привітання
2. Вправа «Погода»
Учениці: « В ефірі прогноз погоди і з вами ми – Вікторія та Богдана. Сьогодні вівторок, 1 березня – 61 день високосного року та перший день весни. В цей день прийнято дарувати бутоньєрки у вигляді квіточок з білих і червоних ниток. Ця прикраса називається «марцішор». Також сьогодні православна церква святкує День святих 12 мучеників.
  Надворі прохолодно, хмарно; температура повітря 12 градусів; спостерігаються незначні опади у вигляді туману. Проте ми бажаємо, нехай погода ніколи не впливає на ваш настрій. Всім хорошого дня!»
 
II. Актуалізація опорних знань
  1. Бесіда
  • Яку тему ми вивчали на минулому уроці?
  • Які ознаки живої природи мають гриби?
  • З яких частин складається шапинковий гриб?
  • Як гриби пов’язані з деревами?
  • Яке значення мають гриби для лісу? для людей?
  1. Гра «Так чи ні?»
  • Визначимо хибні та істинні твердження.
  • Гриби – живі організми (так)
  • Грибниця міститься в шапинці (ні)
  • Гриби розмножуються спорами (так)
  • Мухомор, бліда поганка – отруйні гриби (так)
  • Гриби живляться відмерлими рослинами і тваринами (ні – їх живить грибниця)
     3. Тестування з подальшою взаємоперевіркою.
1. Гриби — це:
а) рослини;
б) тварини;
в) представники особливого царства.
2. Які ознаки живих організмів мають гриби?
а) Дихають; б) живляться; в) ростуть;
г) розмножуються; д) вмирають.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про значення грибів у житті людей і природи та навчитеся відрізняти їстівні гриби від отруйних.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 123–125)
Читання з коментуванням.
Зачитування характеристик їстівних (білий гриб, печериця, опеньок осінній) та отруйних грибів (жовчний гриб,бліда поганка, несправжня лисичка, несправжній опеньок)
 Фізкультхвилинка
2.Робота в зошитах.
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Складання народних прикмет, повязаних із збиранням грибів. (деформовані речення)
  • Багато мошок – готуй козубок.
  • Перший туман літа – грибна прикмета.
  • Потрібно раніше встати, щоб грибів набрати.
  • Пішли опеньки – значить літо пішло.
  • Пізній гриб – пізній сніг.
2. Хвилинка-цікавинка (підготовані учні)
  Ученим ще не вдалося виростити на грядці білі гриби, рижики, підосичники. Однак відомо, якщо старий гриб дрбно порізати, залити водою і полити цим розчином коріння дерев у молодій лісопосадці, то через 2-3 роки на цьому місці можна буде збирати гриби.
  За харчовою цінністю білок гриба майже рівноцінний білкам м’яса.
   У грибів багато вітамінів і мікроелементів: заліза, марганцю, фтору, цинку, а грибний бульйон сприяє кращому виділенню шлункового соку ніж м’ясний.
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
  1. Робота в групах.
Складання пазлів із зображеннями грибів (їстівні гриби діти кладуть до «кошичка», що на дошці)
  1. Робота в парах.
Складання пам’ятки грибника за зачином. (користуючись текстом підручника)
                           Пам’ятка грибника!
Збирай тільки ті гриби, які ____________________________________;
Щоб не пошкодити грибницю__________________________________;
Не можна____________________________________________________;
Не збирай____________________________________________________;
Неможна збирати гриби біля____________________________________.
 
Рефлексія
  • Що корисного від уроку ви взяли для себе?
  • Що ви дізнались нового?
  • Що вам сподобалось на уроці?
  • Який ваш настрій наприкінці уроку?
Оцінювання учнів
VІІ . Домашнє завдання
С. 123–125.
 
Категорія: Конспекти уроків | Додав: nastya_biliychyk
Переглядів: 518 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Цікаві вислови
Календар
tКалендар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2025
uCoz