Урок у вигляді усного журналу "Наша Батьківщина - Україна"
12.07.2016, 21:34
Тема. Наша Батьківщина-Україна.
Мета.Поглибити знання учнів про нашу державу- Україну,продовжити ознайомлення учнів з національними і державними символами ,формувати національну свідомість;розвивати пізнавальний інтерес; сприяти вихованню почуття любові до рідного краю.
Обладнання.Карта України , кросворд ,картки для роботи в групах державні символи ,ілюстрації національних символів.
Хід уроку
1.Організаційний момент. Учитель. - Вітаю вас діти з початком нового навчального року!Школа радісно зустріла вас чистенькими й затишними приміщеннями ,світлими віконцями ,спортивними залами і готова турбуватися про вас , відкрити секрети наук, збагатити міцними знаннями ,які необхідні в житті кожної людини.
Знову школа дітей стрічає,
Перше вересня в нас в дворі.
Срібно-срібно дзвоник лунає ,
Ясне сонечко угорі .
Позбігались до школи діти ,
Бо ж до знань усі стежки ведуть .
Сміх і радість повсюди , квіти …
Світлі класи давно вас ждуть.
Знов уроки ,нові предмети ,
Добрі друзі ,пісні і сміх.
І відкриються знань секрети ,
Що їх школа дає для всіх.
Учитель. - Діти ,яке сьогодні свято ?(Відповіді дітей.)
- Сьогодні в нашій країні свято науки і знань.Свято веселе і чудове ,бо ми живемо у вільній і незалежній державі –Україні ,де всі діти й дорослі мають право на навчання ,на одержання потрібних знань.У цей вересневий день тисячі дітей і дорослих в Україні сядуть за парти , щоб навчатися .Бо ж ми прийшли у 3 тисячоліття – вік наукового прогресу, коли без знань, без науки не обійтись жодному з нас .Кожен може досягти своїх вершин у житті .Усе це нам дає наша держава.
2.Актуалізація знань.
Сьогодні ми з вами поговоримо про державу,але про яку саме вам підкаже загадка. У всіх людей одна святиня , Куди не глянь ,де не спитай , Рідніша їм своя пустиня , Аніж земний в чужині край . Їм красить все їх рідний край. Нема без кореня рослини , Анас , людей, без Батьківщини.
- Про яку святиню говориться у вірші ?(Про Україну)
- Як ми можемо назвати цей вірш ?
-Чим цікаві акровірші?
- Яке слово утворилося?
-Тож про що йтиме мова на нашому уроці?
3.Повідомлення теми і мети уроку.
-Сьогоднішній урок пропоную провести незвичайно,у вигляді усного журналу.Гортаючи сторінки журналу ми закріпимо свої знання про рідну державу , дізнаємось багато нового.
4.Робота з усним журналом.
- Кожна людина найбільше любить той край де живе. Кожен пишається своєю рідною землею і завжди говорить про неї тільки найкраще.Пропоную відкрити першу сторінку нашого журналу «Барвиста Україна».
Сторінка «Державні символи». (бесіда)
- Кожна країна світу обов’язково повинна мати свої три символи .Що ж означає слово символ?
(Символ-це умовне позначення якогось предмета , поняття чи явища.)
Сторінка «Народна скарбничка»
- Народні пісні , прислів’я ,казки , приказки ,чистомовки, скоромовки ,загадки ,ігри - це все те що збереглося з тих давніх часів і є символами і оберегами нашої української культури.
Робота в парах
-З’єднайте частини народних прислів’їв.
Людина без Вітчизни , як соловей без пісні.
Всюди добре , а вдома найкраще.
Кожному мила , рідна сторона.
Рідна земля і в жмені мила.
Немав світі кращої, як своя сторона.
Де рідний край - там і рай.
-Перегорнемо наступну сторінку нашого журналу.
Сторінка «Розумників»
- Щоб дістатися слідуючої сторінки потрібно дати відповіді на запитання для юних ерудитів. (фото відповідей - на слайдах)
- Які гори є на території України ?
- Назвіть найвищу гору Карпат?
- Які моря є на території України ?
- Яка найбільша річка України?
- Основний закон України.
- Державна мова України?
- Найголовніший майдан України?
- Кого називають Кобзарем?
- Що святкують українці 28 червня?
- Що означають кольори в державному прапорі?
- Президент нашої країни?
Сторінка «Здорові діти для країни»
Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія»
Сторінка «Видатні українці»
Сторінка «Поетична»
- Я пропоную вам разом зі мною скласти колективний вірш про Україну, я починаю, а ви добираєте слова в риму.
ВІРШ ПРО УКРАЇНУ Ось небо блакитне і сонце в зеніті! Моя Україна найкраща у …. (світі!) Моя Україна – це ліс і озерця, Безмежні степи і чарівні … (джерельця.) Красиві пейзажі і гори високі, Маленькі струмочки і річки… (глибокі.) Сади чарівні, мальовничії села, Моя Україна – це пісня … (весела.) Це щира, багата, як світ її мова, Крилата така, мелодійна … (чудова.) Її обереги верба і калина, Найкраща у світі – …( моя Україна.) Бо нам найрідніші Вітчизна і мати. То як же нам, дітям, її не кохати! Моя Україна – козацькая слава! Така волелюбна й мирна … (держава.) Вона дорога нам, і рідна, і мила, Бо світ перед нами, як мати, … (відкрила.) Вітчизна свята, дорога Україна, Для кожного з нас ти у світі – … (єдина.)
Сторінка «Героїчна» (перегляд слайдів про героїв-визволителів України; вшанування героїв хвилиною мовчання)
- Незалежність нашої країни виборювали та захищали з покон віків - це і мужні козаки, і солдати в роки воєн, і зараз наші мужні, відважні воїни захищають і відвойовують право України на незалежність, свободу, мир і щастя. З усіх куточків нашої держави їм допомогають і прості мешканці і матеріально - їжею, грошима; так і морально - листами, словами підтримки, малюнками, молитвами. Зараз наші воїни для нас справжні герої, тому часто як слова привітання лунають "Слава Україні!" "Героям слава!"
Сторінка «Підсумкова»
Ось і прогорнули ми останню сторінку нашого журналу Підведемо підсумок грою "Зігрій любов'ю Україну" (діти прикріплюють до карти України квіти і серця)
- Наша Україна заквітчалась квітами і зігрілась любов'ю ваших сердець Тож щоденно будьмо добрими один до одного і молімося за наших рідних, близьких за наших мужніх воїнів, за рідну Батьківщину і я впевнена, ща скоро над нами засяє яскраве сонце щастя і любові. а блаки тне небо буде чистим і мирним.
Виконується молитва за Україну.("Боже великий, єдиний...")